Hakkımızda

Kayadan dijitale;

Qobustan Yayıncılık’ın kurulmasına ilişkin planlarımız birkaç yıl öncesine gitse de bunun gerçekleşmesi Ağustos 2022’yi buldu. Hedefimiz, Türkiye Türkçesi, Azerbaycan Türkçesi (Arap ve Latin alfabelerinde) İngilizce ve Farsça başta olmak üzere çeşitli dillerde kültür, sanat, edebiyat, siyaset, tarih, sosyoloji, felsefe, düşün/bilimsel alanlarda profesyonel yayıncılık yapmaktır. Bunun için de Türkiye, Azerbaycan, ABD ve İran gibi ülkelerde deneyimli editörler ve uzman bir çalışma ekibiyle iş birliği içerisindeyiz. 

Qobustan Yayıncılık olarak önceliğimiz, Türkiye, Azerbaycan ve İran’dan yazarların ve sanatçıların eserlerini yayımlayacakları bir platform sunmaktır. Bu hizmeti sunarken karbon ayak izimizi en aza indirmek için dijital yayıncılığı ön plana çıkarıyoruz ve çevre dostu uygulamaları destekliyoruz. İnternet üzerinden dağıtım ve satış kolaylığını bir avantaj olarak görüyor, yayınlarımızı dünya genelinde okuyuculara ulaştırmak için e-kitap ve e-dergi formatına öncelik veriyoruz.

Qobustan Yayıncılık kapsamında “Qobustan Kültür, Sanat, Toplum” e-dergisini aylık olarak yayınlıyoruz. Bu dergide Türkiye, Azerbaycan ve İran’dan ve dünya genelinde farklı ülkelerde yaşayan Türk sanatçıları ve kültür alanında çalışanları bir araya getiriyor ve okuyucularla buluşturuyoruz. Sanatı ve kültürü merkeze alan bir bakış açısıyla yayımladığımız Qobustan e-dergisinde amacımız, okurun iç dünyasına sanat penceresinden ulaşmaktır. 

Sahibi – Genel Yayın Yönetmeni

Ural Hatemi